Strony

sobota, 15 lipca 2023

„Wujek Sknerus: Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza” – recenzja

Seria „Wujek Sknerus” zbiera historie obrazkowe opracowane przez różnych twórców na przestrzeni lat. Łączy je postać protagonisty oraz fabuły, których akcja ma miejsce w przeszłości. Tym samym odsłaniają one nieznane karty z dziejów Sknerusa – zarówno z okresu sprzed „Życia i czasów…” Dona Rosy, jak i już uwzgledniające przedstawione tam wydarzenia.


czwartek, 13 lipca 2023

„Empireum” – recenzja komiksu

Al Ewing jest jednym z ciekawszych scenarzystów piszących dla Marvela. Jego „Nieśmiertelny Hulk” w pomysłowy sposób przesunął opowieść o jadeitowym olbrzymie w kierunku bodyhorroru. Z kolei przy „Strażnikach Galaktyki” czuć było stary, dobry klimat kumpelskiej przygody. Gdy usłyszałem, że Ewing będzie odpowiadał za kolejny crossover Domu Pomysłów, byłem raczej spokojny. A potem tego crossa przeczytałem.


środa, 12 lipca 2023

Beniamin i Beniamina - recenzja

Kolejny album Egmontu prezentujący mniej znane dokonania duetu Goscinny/Uderzo to “Beniamin i Beniamina”. Seria komiksowa, która ukazywała się tuż przed i równolegle z pierwszymi planszami legendarnego “Asteriksa”. Ten mniej znany duet bohaterów pierwszy raz ma okazję rozbawić polskich czytelników.


czwartek, 6 lipca 2023

JLA: Wieża Babel [DC Deluxe] - recenzja

“JLA: Wieża Babel” to już legendarna historia o tym jak Batman wykiwał Amerykańską Ligę Sprawiedliwości. Fabuła Marka Waida odcisnęła piętno na uniwersum DC Comics i samym Nietoperzu. Scenariusz ważny dla postaci i często wymieniany jako jedna z najlepszych fabuł o Mrocznym Rycerzu, potrafiąca w zaledwie czterech zeszytach uchwycić kwintesencję tego, kim jest Batman.



wtorek, 4 lipca 2023

Wąż i Włócznia. Akt 1 - Cień Góra - recenzja

Taurus Media po wydaniu pięciu tomów cyklu “Okko” rozgrywającej się w czasach feudalnej Japonii, sięgnęło po kolejną serię komiksową, pod którą podpisuje się Hub. Tym razem Autor zwraca się w stronę wątków kryminalnych, a akcję swojego nowego cyklu osadza w ciekawej scenerii Imperium Azteków przed najazdem Cortesa. Jak wypada początek wielowątkowej fabuły, która zamknie się w pięciu opasłych tomach?


Sandman. Senni łowcy - recenzja

“Senni łowcy” pierwotnie ukazali się w formie ilustrowanego opowiadania. Dziesięć lat po opublikowaniu oryginału, przeniesieniem tekstu literackiego na formę komiksu zajął się P. Craig Russell (odpowiedzialny również za komiksową adaptację “Koraliny” Gaimana). Czym jest ta historia, jak łączy się z uniwersum Sandmana i czy warto po nią sięgnąć?