Chociaż dekadę temu byłoby to nie do pomyślenia, obecnie nie ma chyba popularniejszego złoczyńcy z komiksów Marvela niż Loki. Symbiont Venoma co chwila zmienia nosicieli i ostatnio oddaje się głównie „superbohaterzeniu”, Dr. Doom nie może dotrzeć do masowych odbiorców z powodu okropnych występów kinowych, Magneto dołączył do X-Men i zszedł na dalszy plan, a o Red Skullu nikt już nie pamięta. Lokiego w kinie spopularyzował Tom Hiddleston, co szybko przełożyło się na częstsze występy w komiksach. Chociaż w filmach nie pojawił się od ponad czterech lat, zły brat Thora wciąż jest na topie. Nie dziwi więc, że Mucha zdecydowała się wydać komiks dotyczący ulubionego nordyckiego boga kłamstw.
Strony
▼
środa, 28 grudnia 2016
środa, 21 grudnia 2016
Amerykański Wampir, tom 7: Cykl drugi
W serii Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque'a zdarzały się historie lepsze i gorsze, zapierające dech od pierwszych stron i sprawiające wrażenie niepotrzebnych wypełniaczy. Siódmy tom Amerykańskiego Wampira przynosi natomiast pierwszy poważny zgrzyt. To pięć pierwszych zeszytów podserii prosto zatytułowanej Cykl drugi. Z jednej strony jest to więc kontynuacja burzliwych losów Skinnera Sweeta i Pearl Jones, z drugiej to otwarcie zupełnie nowej linii fabularnej rozgrywającej się w połowie lat 60. XX wieku.
piątek, 16 grudnia 2016
Velvet. Tajne życie umarlaków - recenzja
Historia
byłej brytyjskiej agentki, która po latach pracy za biurkiem
musi powrócić w teren by oczyścić się z zarzutów
morderstwa została osadzona w zimnowojennych realiach, czyli złotych
czasach szpiegostwa. Londyn, Praga, Paryż – wraz z Velvet
zwiedzimy kawał świata, odkryjemy fakty, rzucające nowe światło
na całą historię i przyjrzymy się pracy doświadczonego szpiega.
Pościgi, strzelaniny i walki wręcz to tylko dodatek do misternie
budowanej opowieści, w której liczy się przede wszystkim
intryga i bohaterowie.
poniedziałek, 12 grudnia 2016
Amerykański Wampir, tom 6: Długa droga do piekła
Szósty tom Amerykańskiego Wampira pod kilkoma względami różni się od swoich poprzedników. Jest wyraźnie podzielony na dwie części – połowa albumu to dłuższa historia o dwójce zakochanych po uszy drobnych złodziejaszków, którzy zostają przemienieni w dzieci nocy. Przemierzają Stany w poszukiwaniu leku, który przywróci im normalność, walczą z sumieniem i coraz większym głodem, a ich tropem podąża znany z czwartego tomu łowca, Travis Kidd.
poniedziałek, 5 grudnia 2016
Amerykański Wampir, tom 5: Władca koszmarów
W piątej odsłonie swojego wampirycznego cyklu Scott Snyder prezentuje trzy historie. Ostatnia, najkrótsza, bo zamknięta zaledwie w jednym zeszycie, to wstęp do dalszej opowieści. Trudno coś o niej napisać bez zdradzania tajników fabuły (a pewnie wrócę do niej przy recenzji kolejnego tomu). Dlatego też skupię się na dwóch pozostałych opowieściach, które łącznie zajmują w albumie około 250 stron i są zdecydowanie bardziej rozwinięte fabularnie, stanowiąc na dobrą sprawę zamknięte całości.