Szesnasty tom "Corto Maltese", noszący podtytuł "Nocny Berlin", zabiera czytelników w tajemniczą podróż przez dwie europejskie stolice w roku 1924. Poza tytułowym niemieckim miastem, dzielny marynarz odwiedzi również czeską Pragę - a wszystko to, próbując rozwiązać tajemnicę śmierci przyjaciela oraz przy okazji chcąc zdobyć magiczny artefakt, który nie może wpaść w niepowołane ręce. W tle rosnąca w siłę nazistowska ideologia, okultystyczne rytuały oraz szczypta szpiegowskiej intrygi, w którą zamieszane są przyszłe filmowe gwiazdy.
Strony
▼
wtorek, 20 sierpnia 2024
Reckless: Za mną po kres (tom 5) - recenzja
Piąty tom "Reckless" o podtytule "Za mną po kres" to w pewien sposób pożegnanie z bohaterami serii Eda Brubakera i Seana Phillipsa. Tak jak wcześniej dostajemy solidną intrygę kryminalną, rozgrywającą się w mrocznych latach 80. Tytułowy Reckless wyrusza na poszukiwanie zaginionej dziewczyny, samotnie przemierzając puste autostrady i odwiedzając wyludnione przydrożne motele, a trop wiedzie do przestępczej rodziny, której członkowie zaczynają ginąć jeden po drugim. A wszystko to po wielkim trzęsieniu ziemi, które sparaliżowało San Francisco.
Dragon Ball: Advanced Adventure (GBA 2004) - wrażenia
Blast from the past o mocy Kamehameha! Odkryłem ostatnio, że w przeglądarce internetowej można znaleźć emulator starych konsol. Nie zastanawiając się długo, odpaliłem "Dragon Ball Advanced Adventure", czyli grę pierwotnie dedykowaną następcy GameBoy Color. Pomyślałem, że pogram 20 minut, żeby trochę przewietrzyć głowę w przerwie od pisania tekstów. Wsiąkłem na maksa i w sumie w trzy godziny skończyłem całą grę.
piątek, 16 sierpnia 2024
Kaczogród. Korona Majów i inne historie z roku 1963 – recenzja
Na szczęście są na świecie rzeczy, które się nie zmieniają. Wśród nich jest poziom komiksów o Kaczogrodzie autorstwa Carla Barksa. Artysta znów zabiera nas w wyprawy w poszukiwaniu skarbów lub przybliża bolączki czekające na kaczora szukającego (nie zawsze) uczciwej pracy.
Heroes Rebrorn. Odrodzenie bohaterów - recenzja
Szwadron Sztandarowy powstał jako żart — drużyna złoczyńców, która jednorazowo zmierzyła się a Avengers. Twórcy oparli jej członków o postaciach z Ligi Sprawiedliwości konkurencyjnego DC Comics. Hyperion był wariacją Supermana, Nighthawk Batmana, Doctor Spectrum Green Lanterna, a Whizzer (później Blur) Flasha. Drużyna powróciła później w heroicznej wersji i wzbogacona o Power Princess, czyli zmarvelowaną Wonder Woman.
czwartek, 1 sierpnia 2024
Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Wydanie urodzinowe - recenzja
Lubię wszelkiej maści hołdy dla uznanych twórców, które dają możliwość zobaczenia, jak z kultowymi postaciami poradziliby sobie inni twórcy, często pokolenie albo dwa młodsi. Po “Nowych przygodach Kajka i Kokosza” i “Opowieściach z Mirmiłowa”, które prezentowały zupełnie nowe historie w świecie dwóch dzielnych wojów, przyszedł czas na kolejny eksperyment wydawnictwa Egmont. Tym razem dostaliśmy “Szkołę latania”, jeden z klasycznych albumów Janusza Christy i lekturę szkolną, w całkowicie nowej szacie graficznej.