Świat ledwo wrócił do normy po wydarzeniach z AXIS, a za oknem już widać Secret Wars, wielki event, pod który podwaliny Jonathan Hickman wylewał przez kilka lat. Dziewiąty tom przygód najemnika o niewyparzonej gębie pisany przez Briana Posehna i Gerry’ego Duggana stanowi więc podsumowanie runu obu scenarzystów oraz domknięcie większości wątków. Czasu dużo nie mają, bo zderzenie dwóch światów czai się tuż za rogiem.
Strony
▼
sobota, 28 kwietnia 2018
środa, 25 kwietnia 2018
Punisher MAX, tom 4 - recenzja
Czwarty
tom Punishera z
marvelowskiego imprintu MAX (dedykowanego dorosłym odbiorcom) to
kolejne dwie opowieści pisane przez Gartha Ennisa. Człowiek
z Kamienia, rysowany przez
Leandro Fernandeza, przenosi czytelnika do Afganistanu, gdzie
Pogromca będzie się musiał zmierzyć z sowieckim zbrodniarzem
wojennym, równie legendarnym i nieugiętym co on sam. Z kolei
w historii Owdawiacz
(szkice: Lan Medina) Frank Castle stanie się celem podstępnego
ataku pięciu kobiet, których mężowie - zamieszani w mafijne
struktury - ponieśli śmierć z rąk Punishera.
poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Anastazja
Anastazja Magdaleny Lankosz i Joanny Karpowicz zabiera czytelnika do Hollywood lat 20. XX wieku. Akcja komiksu rozpoczyna się w erze kina niemego. Bohaterkami Anastazji są matka i córka, które przyjeżdżają do Los Angeles skuszone obietnicą lepszego życia i marzeniami o wspaniałej karierze aktorskiej. Szybko okazuje się, że za wielkimi kasowymi produkcjami stoją równie wielkie i mroczne tajemnice, a Fabryka Snów dla wielu może okazać się prawdziwym koszmarem.
środa, 11 kwietnia 2018
Ciche miejsce (A Quiet Place) - recenzja przedpremierowa
Siła Cichego miejsca, trzeciego pełnometrażowego filmu wyreżyserowanego przez Johna Krasinskiego, tkwi w prostocie pomysłu i konsekwentnej realizacji koncepcji tkwiącej u podstaw całości. Świat jaki znamy nie istnieje, ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemnicze potwory, które zabijają reagując na dźwięk. Bohaterowie muszą dostosować się do nowej sytuacji - porozumiewają się na migi, chodzą boso, rezygnują z ułatwień cywilizacji, które robią najmniejszy hałas. Egzystują jak pustelnicy, rygorystycznie przestrzegając zasad, które sami sobie narzucili, a które mogą im uratować życie.
czwartek, 5 kwietnia 2018
Netflix: Seria niefortunnych zdarzeń, sezon 2
Drugi sezon Serii niefortunnych zdarzeń za mną. Dziesięć odcinków, adaptujących tomy Akademia antypatii, Winda widmo, Wredna wioska, Szkodliwy szpital i Krwiożerczy karnawał, obejrzałem z prawdziwą przyjemnością. Przy okazji pierwszej serii narzekałem na wtórność - zarówno fabularną, jak i formalną - względem filmowej adaptacji pierwszych trzech tomów z 2007 roku. Tu historia idzie dalej i - podobnie jak w literackim pierwowzorze - staje się ciekawsza: coraz większe znaczenie ma tajemnicza organizacja WZS, sekrety się mnożą, a fabuła zaczyna powoli odchodzić od schematu „nowy opiekun, Olaf w przebraniu, nieudane przejęcie majątku Baudelaire'ów”.
poniedziałek, 2 kwietnia 2018
100 Naboi
Kilka poharatanych życiorysów ze społecznego marginesu, jeden tajemniczy agent Graves i sto naboi, które mogą uśpić wewnętrzne demony. Tak w skrócie prezentuje się fabuła pierwszego tomu serii, za którą odpowiadają Brian Azzarello (scenariusz) i Eduardo Risso (rysunki). Mamy tu kilka odrębnych historii powiązanych luźno postacią agenta, który wręcza bohaterom tytułową amunicję i pozostawia wybór – żyć dalej w beznadziei lub spróbować się zemścić.