Poprzednie tomy o przygodach podłego wezyra Iznoguda (po naszemu Nicponim) składały się z czterech albumów, zbierających po kilka historii autorstwa Rene Goscinnego i Tabary'ego. Najnowsza publikacja z tej serii przynosi pewne odstępstwo. Zamiast kilkunastu krótkich opowiastek dostajemy pięć historyjek i trzy dłuższe narracje (a właściwie dwie dłuższe i jedną złożoną z kilkudziesięciu jednostronicówek, ale o tym niżej).
Strony
▼
czwartek, 18 listopada 2021
środa, 17 listopada 2021
Avengers, tom 2. Dookoła świata - recenzja
Tytuł drugiego tomu przygód Avengers autorstwa Jasona Aarona bardzo dobrze oddaje to, co znajdziemy w jego wnętrzu. Po potyczce z Celestianami i Lokim Mściciele dają sobie na chwilę spokój z zagrożeniami na globalną skalę i postanawiają ogarnąć swoje sprawy na Ziemi – a mają co robić.
Spider-Man. Historia życia - recenzja
„Historia życia” Chipa Zdarsky’ego i Marka Bagleya pod pewnym względem przypomina „X-Men. Wielki projekt” Eda Piskora. Komiks ten, także wydany w naszym kraju przez Egmont, przybliżał pierwsze trzy dekady z dziejów mutantów Marvela – od uformowania pierwszego zespołu Charlesa Xaviera do opuszczenia serii przez scenarzystę Chrisa Claremonta. Była to jednak praca w pełni autorska. W wypadku „Historii życia” za scenariusz odpowiada Chip Zdarsky, z kolei za rysunki Mark Bagley, superbohaterski wyrobnik, ostatnio kojarzony z „Ultimate Spider-Manem”.
czwartek, 4 listopada 2021
Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni? [Info prasowe]
W trakcie ostatnich 2 tygodni na chłodniach kominowych pośrodku kompleksu EC1 Łódź pojawiły się smoki, tygrysy i wiele innych fantastycznych stworzeń. Wszystko obok ludzi oraz technologii zmieniającej się zgodnie z akcją malowidła według projektu Kim Jung Gi – artysty światowej sławy.
Invincible, tom finałowy - recenzja
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. W dwunastym tomie “Invincible” przyjdzie nam się pożegnać z przygodami Marka Graysona, a także prawdopodobnie jednym z najlepszych komiksów superbohaterskich we wszechświecie. Jak wypada finał superbohaterskiej telenoweli?
wtorek, 2 listopada 2021
X-Men. Era Apocalypse’a, tom 3: Wojna - recenzja
Przyjęło się, że po upłynięciu około trzech czwartych fabuły bohaterowie muszą znajdować się w najgorszym możliwym położeniu, co zwykle podbija stawkę przed długo wyczekiwanym finałem. Tak jest też w wypadku przedostatniego tomu „Ery Apocalypse’a”. Niemal w każdej z ośmiu miniserii wchodzących w skład wydarzenia sprawy się komplikują, a ich bohaterowie wpadają z deszczu pod rynnę.