Strony

środa, 29 czerwca 2022

Daredevil [Mark Waid], tom 1 - recenzja

“Daredevil” Marka Waida to kontynuacja serii “Daredevil Nieustraszony!”, za którą na przestrzeni lat odpowiadali m.in. Kevin Smith, Brian Michael Bendis, Ed Brubaker czy Andy Diggle. Fragmenty pisane przez Bendisa i Brubakera to jedne z najlepszych komiksów superbohaterskich Marvela, a jednocześnie wizja po uszy zanurzona w posępnej estetyce noir. Komiks Waida to nie tylko nowe otwarcie, w które wskoczyć mogą czytelnicy nieznający poprzednich przygód Śmiałka, ale również o wiele pogodniejsze podejście do pisania serii o Daredevilu.


wtorek, 28 czerwca 2022

Coś zabija dzieciaki, tom 4 - recenzja

Po masakrze w Archer’s Peak James Tynion IV i Werther Dell’Edera zaciągają hamulec. Zamiast rzucić Erikę, łowczynię dziecięcych mar, do nowego miasteczka, twórcy decydują się przybliżyć czytelnikom historię protagonistki. Cofają się w czasie o kilka lat, gdy bohaterka okazała się „dzieckiem, które przeżyło” – co zaprowadziło ją prosto do domu Slaughter. Nie będzie zaskoczeniem, że powitanie ze strony większości „domowników” nie należało do najmilszych. Czwarty tom „Coś zabija dzieciaki”, ukazuje jej początki w organizacji.


niedziela, 19 czerwca 2022

Stranger Things, sezon 4 vs. seriale Star Wars

Z opóźnieniem nadrobiłem czwarty sezon "Stranger Things" i utwierdziłem się w przekonaniu, że to kawał porządnej nowoprzygodowej telewizji. Seans wypadł tym bardziej korzystnie, że na świeżo mam w pamięci i tragiczną "Księgę Boby Fetta" i najwyżej średniego "Obi-Wana Kenobiego". Czy powinno zestawiać się razem te pozycje? Na pewno zarówno serial braci Duffer, jak i seriale z gwiezdnowojennego uniwersum oparte są na nostalgii za spielbegowsko/lucasowskim Kinem Nowej Przygody i opierają się na recyklingu treści w lepszym lub gorszym wydaniu.


wtorek, 14 czerwca 2022

Deadly Class, tom 8: Nigdy nie wracaj - recenzja

Ósmy tom „Deadly Class” to powrót Marcusa, nastoletniego protagonisty serii o szkole dla młodocianych zabójców, do bycia największym edgelordem w okolicy. Na świecie jest niewiele rzeczy, których brakowało mi mniej od jego niekończących się wewnętrznych monologów, przepełnionych teen-agnstem i rozdrapywaniem dawnych ran. Mimo to kolejna odsłona Zabójczej Klasy wciąż trzyma zadowalający poziom.


środa, 8 czerwca 2022

Avengers. Wojna światów. Tom 4 - recenzja

Czwarty tom przygód Najpotężniejszych Ziemskich Bohaterów jest dla Jasona Aarona chwilą na złapanie oddechu. Chociaż akcja komiksu w swej ogromnej większości obejmuje wydarzenia z crossovera „Wojna światów”, na jego stronach nie znajdziemy satysfakcjonującego uzupełnienia któregoś z wątków głównej serii. Zamiast tego scenarzysta woli przyjrzeć się swoim bohaterom – walczącej z dzikością jadeitowego olbrzyma She-Hulk, wspomagającego Avengers Gorilla-Mana oraz zebranego przez Phila Coulsona Amerykańskiego Szwadronu Sztandarowego.


poniedziałek, 6 czerwca 2022

Wojna światów - recenzja

Już za niedługo do kin powróci Thor, tymczasem na polskim rynku swój koniec ma epopeja o marvelowym bogu piorunów pióra Jasona Aarona. Podchodząc do „Wojny światów”, obawiałem się typowego crossovera z Domu Pomysłów: z mnóstwem postaci, chaotyczną akcją i bez właściwej fabuły, za to z masą odsyłaczy do kilkudziesięciu tie-inów. Przyznaję, zostałem pozytywnie zaskoczony lekturą.


niedziela, 5 czerwca 2022

Sandman. Zabawa w Ciebie / Szkło, śnieg i jabłka oraz inne historie - recenzja

Fani twórczości Neila Gaimana powinni być ukontentowani. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się dwa komiksy sygnowane jego nazwiskiem. Pierwszy to wznowienie kolejnego tomu Sandmana - “Zabawy w Ciebie”. Drugi to zbiór trzech historii bazujących na opowiadaniach brytyjskiego pisarza. Pokrótce przyglądam się obu tytułom.