> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

środa, 2 lutego 2011

182 - Poka cycki! Tfu, półeczki!

Piersi nie pokażę (możecie odetchnąć z ulgą), ale pokażę półeczki. Oto i one:

Półeczka pierwsza. Najukochańsza. Prawie wszystko, co ukazało się w Polsce, a wyszło spod pióra Pratchetta (do pełnej kolekcji brakuje mi tylko drugiego wydania Wolnych Ciut Ludzi w przekładzie Cholewy, dodatków nie liczę).


Półeczka druga, czyli książki wyprodukowane taśmowo przez Fabrykę Słów. Przeważa Pilipiuk i Kossakowska. Jest też prawie cały Grzędowicz i Ćwiek. Nie narzekam, ale chciałbym dokupić sobie 2 tom Malowanego Człowieka i pierwszy Norweskiego Dziennika.


Kolejne trzy półeczki (tym razem dużo mniejsze) - znowu książki plus Chicanos, giganty i ukryte z tyłu tm-semicowe Batmany.


Następne dwie półeczki to m.in. serie - Preacher, Baśnie, Sandman, Hellboy, Żywe Trupki...


Nic szczególnie ciekawego, jak zresztą widać: dużo Goscinnego, Rosa, Opowieści z Hrabstwa Essex, nowe wydanie Mausa z Postu, Osiedle Swoboda, Jason... Interesujący może być jedynie The Complete of Zefir Śledzia/Myszkowskiego czyli strony wycięte z Mix Komiksów i włożone w koszulki, które są z kolei włożone do segregatora.


Manga i jakaś 1/50 gier i filmów.


Dwa ostatnie zdjęcia to komiksy "upchane". Thorgale, Tytusy, Kajko i Kokosze, Olimpijczycy, Lanfeusty, Mega Marvele, Dobry Komiks, Wartości Rodzinne, ziny, XIII, prawie cały (znowu ;) ) Spider z TM-Semica itp. Plus Dragon Lance i Indiany Jonesy (mimo, że teraz strasznie trudno je dostać, to warto polować i co jakiś czas sprawdzać allegro. Większość można kupić za grosze plus przesyłka, a świetnie się to czyta - choć tłumaczenia nie stoją na wysokim poziomie, to historie wciągają i niejednokrotnie są lepsze niż ta przedstawiona w KotCS).
W Krk i okolicach ferie. Ambitny plan zakładał, że pouczę się do zbliżającej się wielkimi krokami matury (polski - podstawa i rozszerzenie, matematyka - podstawa, angielski - podstawa i rozszerzenie), ale jakoś nie wychodzi jak na razie. To może chociaż lektury dodatkowe przeczytam? Ta. Zacząłem Mistrza i Małgorzatę i tyle w temacie.

2 komentarze:

kolecki pisze...

jest kolekcja!

mistrz i małgorzata super, czytaj do końca ;)

Jan Sławiński pisze...

Najgorzej było z drugim rozdziałem. Pomiędzy drugim a trzecim przeczytałem Fausta i Tango (Mrożka), po czym wróciłem do M&M i teraz jest dużo lepiej ;)