> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

poniedziałek, 21 lutego 2011

186 - Jak Marc Simonetti widzi Świat (Dysku)


Marc Simonetti to, jak nie trudno się domyślić, francuski artysta. Urodzony w 1977 roku, zamieszkały w Annecy. Ukończył szkołę INSA Lyon z dyplomem inżyniera. Po ukończeniu studiów na Emile Cohl School zaczął pracę jako concept artist (tak mi się przynajmniej wydaje). Następnie zaczął pracować jako "wolny strzelec" i współpracować m.in. z Fantasy Flight Games oraz tworzyć okładki do książek Fantasy i SF. Zaprojektował również karty do gry Magic: the Gathering. W 2006 roku Marc zdobył nagrodę w konkursie Blizzarda w kategorii "Diablo".

Osobiście trafiłem na jego twórczość, gdy przeszukiwałem odmęty Internetu w poszukiwaniu tapety z Dicworld-owym motywem.

Marc robi również okładki do francuskich wydań książek sir Terrego Pratchetta. I to właśnie nimi zaskarbił sobie moje uznanie. Rzućcie okiem.

Bogowie, honor, Ankh-Morpork


Kolor Magii


Złodziej Czasu


Straż Nocna


Pomniejsze Bóstwa (druga wersja, w moim mniemaniu lepsza od finalnej, która została obrócona)


KosiarzTo tylko niektóre z tych świetnych prac nawiązujących do Pratchetta. Inne, to między innymi: okładki do Czarodzicielstwa, Maskarady, Carpe Jugulum, Na glinianych nogach, Panów i dam, Morta, Piramid, Blasku fantastycznego. Francuz stworzył też wiele innych okładek m.in. do sagi Pieśń Lodu i Ognia. Te i inne prace znajdziecie na oficjalnej stronie Marca, jego blogu lub deviantARCIE. Dodatkowo na Youtube, możecie podglądnąć jak powstają niektóre z tych arcydzieł. Miłego oglądania.

Brak komentarzy: