> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

środa, 20 lutego 2013

322 - Cała Polska pisze o komiksach?


Nie wiem, czy cała, ale ja piszę. Dlatego postanowiłem zgłosić dwa teksty do konkursu, który wystartował na blogu JustKoZ. Co prawda akcja niespecjalnie ujęła mnie za serce, ale są fajne nagrody, to warto spróbować. Choć forma (sztuczne rozdmuchanie całości) nie do końca mi się podoba, to sama inicjatywa jest ciekawa. Trzymam kciuki za powodzenie.

Postanowiłem wystawić do walki coś innego niż recenzje. Po pierwsze mam ich strasznie dużo, więc miałbym problem z wyborem, a po drugie uważam poniższe teksty za ciekawsze.
  • Komiksowa estetyka w kinie - analityczny tekst, w którym zastanawiam się, kiedy mówimy, a kiedy powinniśmy mówić o komiksowej estetyce w kontekście kina.
  • Drugi tekst będzie poświęcony komiksowym motywom w twórczości Kevina Smitha. Opublikuję go prawdopodobnie w marcu, bo muszę nad nim jeszcze trochę posiedzieć. W odpowiednim czasie zedytuję tego posta. EDIT: Tekst już wisi.

Przy okazji zachęcam do wypatrywania jutro na krakowskich ulicach czwartego numeru darmowego Magazynu Krakowskiego, w którym znajdziecie mój artykuł i wywiad. Więcej info jutro.

7 komentarzy:

KoZa pisze...

Dzięki za zgłoszenie. :] A co się tyczy "sztucznego rozdmuchania" - cóż, taki eksperyment. Nie chciałem, żeby to był kolejny konkurs pt. "Konkurs na recenzję komiksu", tylko coś, powiedzmy, ciekawszego.

Ale też z tego powodu napisałem: "W rzeczywistości jest to tylko rozdmuchany konkurs z nagrodami, ale my się trzymajmy określenia “akcja”. Nie, lepiej: “Akcja”. W końcu Superman w rzeczywistości jest tylko Clarkiem Kentem, ale przecież nie wszyscy muszą o tym wiedzieć."

Żeby jednak nie traktować całości całkiem na serio. :]

Pozdrawiam i czekam na drugi tekst.

KoZa pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Ystad pisze...

et tu Janie contra logica?

Jan Sławiński pisze...

W jakim sensie, Jacku?
Z jednej strony nie wróżę wielkich szans powodzenia w dotarciu do nie-czytelnika (powody chyba jasne dla wszystkich prócz Jarosława), a jak dla mnie całość mogłaby się obyś bez tego mesjanizmu ;). Z drugiej zaś strony zgłaszam teksty, gdyż liczę, że przeczyta je ktoś nowy, a nie tylko standardowy czytelnik tego bloga, może komuś się spodoba. I zawsze warto spróbować coś wygrać, zwłaszcza, że w tym przypadku łatwiej niż trudniej, bo wystarczy podlinkować napisane już kiedyś teksty, a nagrody całkiem fajne.

Jan Sławiński pisze...

@KoZa - jak nie chciałeś, żeby to był kolejny "konkurs na recenzję", to trzeba było to po prostu nazwać "konkurs na tekst okołokomiksowy nie będący recenzją" :)

Anonimowy pisze...

Dobrze że pula nagród jest spora. Są jakieś szanse dla maluczkich jak ja ;)

Zerr pisze...

O, ciekawa inicjatywa :)
Może spróbuję szczęścia, choć nie jestem za specjalnie jakimś znawcą komiksów :P

P.S. Być może masz czas i ochotę...
Jakiś czas temu ruszyliśmy z nową akcją, dzięki której czytelnicy mogą dowiedzieć się nieco więcej o bloggerach.
Chcielibyśmy zaprosić cię do udziału w High Five! Pierwszym tematem są: Moje ulubione filmy.
Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: http://recenzjum.blogspot.com/p/high-five_17.html