> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

czwartek, 19 września 2013

358 - Premiera trzeciego "Mydła" i wystawa prac

W trzecim numerze zina Mydło znajdziecie krótki komiks, który do mojego scenariusza narysował Norbert Rybarczyk. Historię pełną drzew, nieobecnych browarów i nawiązującą w dość oczywisty sposób do XX-wiecznego teatru absurdu będziecie mogli przeczytać już 27 września.

Okładka i lista Autorów:Premiera trzeciego Mydła połączona jest z wystawą prac:

Po raz pierwszy od trzech lat premierze nowego numeru "Mydła" towarzyszyć będzie wystawa prac, które ukażą się w tegorocznej edycji. Temat wariacji komiksowych długo pozostawał tajemnicą - uchylmy jej rąbka: autorzy prac musieli zmierzyć się z własnym (nie zawsze najlepszym) poczuciem humoru; stąd tytuł trzeciego numeru magazynu - "Suche Mydło". W efekcie tej nierównej walki powstała publikacja będąca swego rodzaju mini encyklopedią kiepskich żartów w formie komiksowej. Ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że pomimo złego dowcipu, prace prezentują wysoki poziom artystyczny. Przy okazji wernisażu, który odbędzie się 27-ego września 2013 roku, będzie można je wyśmiać. Najwięksi śmiałkowie będą mogli nabyć zin w formie papierowej.

Pierwszy numer „Mydła” ukazał się w 2011 roku. Dzięki odrobinie chęci i młodzieńczemu zapałowi powstał zin komiksowy promujący nowe spojrzenie na to medium w Polsce. Prezentuje prace młodych artystów związanych z różnymi gałęziami sztuki, niekoniecznie zajmujących się samym komiksem (niektórzy z nich swoje pierwsze historyjki obrazkowe stworzyli właśnie dla „Mydła”). Magazyn powstawał w okolicznościach dziwnych, na wpół przypadkowo i spontanicznie. Efektem zbiegów okoliczności, szczęścia i ciężkiej pracy jest niebanalne wydawnictwo, prezentujące w nietypowej formie komiksy zarówno eksperymentalne, dziwne i kontrowersyjne, jak i klasycznie estetyczne i swobodne. Twórcy „Mydła” starają się odkrywać polski komiks na nowo, prezentować prace artystów wychodzących poza ramy tradycyjnych opowieści obrazkowych.

Wernisaż: 27 września, godz. 19.00.
Galeria komiksu „Cheap East”, ul. św. Marcin 80/82, CK „Zamek”, sala. 101.
Wszyscy, którym nie uda się dotrzeć do Poznania na premierę będą mogli kupić komiks tydzień później na MFKiG.

Sprawdźcie koniecznie Mydlany fejsbuk.

Brak komentarzy: