> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

sobota, 9 kwietnia 2011

196 - Kraków GAME FUSION 2011 - Blok Komiksowy


KIEDY?
16 kwietnia · 11:00 - 19:00

GDZIE?
Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. Św. Mikołaja (Spotkania) oraz oraz pawilon Dydaktyczno-Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (sprzedaż)
Lubomirskiego 21, sala 35, III Piętro ( Szkoła), Rakowicka 27 ( Pawilon)

CO?
W ramach bloku komiksowego; Spotkania z autorami, wystawa prac a także konkurs! Będzie również możliwośc zakupienia komiksów w dość przystępnych cenach.

Program:

Wszystkie spotkania: Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. Św. Mikołaja, Lubomirskiego 21 – sala 35, III piętro
...
W pawilonie Dydaktyczno-Sportowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ( Wejście przy Rakowickiej 27) Będzie można też przez cały czas trwania Game Fusion zakupić komiksy autorów i wydawnictw biorących udział w imprezie.

11:00 - otwarcie

11:20 - Rafał Szłapa, autor i wydawca komiksu "Bler"
Dlaczego odrzucił lukratywną propozycję z "Arcana comics" i "Kultury Gniewu" i kto dba o fryzurę Blera? Te i inne pytania będzie można mu zadać samemu, o ile sam wcześniej na nie nie odpowie.

11:55 - Andrzej Rabenda, wydawnictwo Post.
Andrzej opowie o swoim wydawnictwie, a także odpowie na pytania dlaczego Maus jest komiksem, który w Polsce wciąż jest pożądany w każdej ilości i kiedy wyda ostatni tom Corto Maltese, (jak również wszystkie pozostałe).


12:30 - Dagmara Matuszak, kiedyś autorka komiksów, potem graphic novels a obecnie ilustratorka i twórca okładek. Czy rzeczywiście już nigdy nie zrobi komiksowej planszy i jak układała się jej współpraca z niejakim Neilem Gaimanem, popularnym w niektórych kręgach autorem.


13:05 - Michał Gałek i Arek Klimek opowiedzą o mającym ukazać się już niebawem nowym i prawdopodobnie najlepszym albumie z Wiedźminem w roli glównej, którego są autorami. Być może wspomną również o innych swoich przedsięwzięciach komiksowych.


13:45 - Łukasz Okólski, młoda krew!
Rysownik wydanego na dniach komiksu Scientia Occulta w bezprecedensowy sposób, kilkoma celnymi pociągnięciami przedstawi kulisy powstania swojego najnowszego dzieła.


14:30 - O tym, jak to się stało, że branża eletronicznej rozrywki tak często czerpie z komiksów i dlaczego robi to pełnymi garściami, na spotkaniu Gry vs Komiksy
Dagmara Matuszak i Rafał Szłapa, jeśli nie znajdzie się nikt więcej, porozmawiają, a być może nawet pospierają się ze sobą na temat komiksów i gier.


15:35 - Joanna Karpowicz, autorka malarskich komiksów "Szminka" i "Jutro będzie futro"
Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich fanów niezapomnianych prac Joanny. Kiedy możemy spodziewać się jej ponownego szturmu na komiksowe półki, o tym wszystkim i nie tylko na spotkaniu z autorką.


16:10 - Łukasz Ryłko autor niezapomnianego komiksu "Śmiercionośni", a także znakomity ilustrator opowie o swojej działalności i być może dowiemy się także, kiedy ukaże się jego kolejny topowy komiks.


16:45 - Artur Wabik, wydawnictwo Atropos
Trzeci wydawca goszczący na tej imprezie i zarazem właściciel galerii oraz producent komiksowy. Czy prowadzenie galerii jest ciekawsze od wydawania komiksów i jakie warunki należy spełnić, żeby profesjonalnie produkować komiksy, o tym między innymi opowie Artur.


17:30 - Na zakończenie bloku komiksowego odbędzie się konkurs z nagrodami.
Zadaniem biorących udział będzie ułożenie historii przy pomocy rysunków wybranych z puli specjalnie przygotowanych komiksowych kadrów oraz opatrzenie ich oryginalnym tekstem.

W zależności od zainteresowania pociągniemy zabawę "do ostatniego kadru"!


18:30 - Zakończenie bloku komiksowego. Łzy, kwiaty i podziękowania.

Brak komentarzy: