> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

piątek, 5 czerwca 2015

Recenzja Chew 2: Międzynarodowy smak - Tony Chu na wakacjach!

Gallus sapadillo – unikalny owoc o smaku kurczaka. To właśnie na jego trop wpada detektyw cybopata Tony Chu pracujący dla amerykańskiego departamentu ds. żywności i leków. Bez wiedzy i zgody przełożonych udaje się na niewielką wyspę na Zachodnim Pacyfiku. Tam czekają go niesamowite przygody – odnajdzie stos ciał, uratuje ukochaną z rąk lokalnego watażki i trafi na superkurczaka, który będzie przyczyną wojny domowej.Wysyłając Tony’ego Chu na "wakacje" scenarzysta John Layman pokazuje nowe zakątki świata, wprowadza kolejne ekscentryczne postaci, rozwija wątki ledwie zarysowane w poprzednim tomie i robi apetyt na więcej. Na horyzoncie pojawia się niebezpieczny antagonista, prawdopodobnie schwarzcharakter nummer 1, który jeszcze niejednokrotnie uprzykrzy życie naszemu bohaterowi w dalszych numerach serii. Wątki kryminalne, rodzinne i kulinarne mieszają się ze sobą w zaskakujących proporcjach. Jest śmiesznie, niesmacznie i bezpretensjonalnie. Wszystko, co chwyciło mnie za serce przy lekturze tomu pierwszego powraca w tomie drugim. Lekkie pióro Laymana (dialogi!), wór dobrych pomysłów i komediowy charakter całości sprawia, że kolejne strony przewracają się niemal same.


Charakterystyczna, kanciasta kreska Roba Guillorya dopełnia historii Laymana. Cartoonowe zacięcie doskonale sprawdza się przy historii naznaczonej pięciolinią szaleństwa. Nie można odmówić Guilloryemu sprawnego kadrowania, zgrabnego zmieniania punktów widzenia i odpowiedniej dawki dynamizmu w scenach akcji. Pokraczne sylwetki i przerysowana mimika twarzy doskonale oddają charakter poszczególnych bohaterów.


Międzynarodowy smak nie był dla mnie zaskoczeniem. Tom zbiera kolejne pięć zeszytów (#6-10) i są one równie dobre, co te skompletowane w tomie Przysmak konesera. Świat Tony’ego Chu powiększa się i pokazuje, że jest jeszcze bardziej szalony niż mogło nam się wydawać. Jedna z najfajniejszych serii wydawanych obecnie w Polsce. Czekam na kolejne tomy!


8/10

Dziękuję wydawnictwu Mucha Comics za udostępnienie egzemplarza komiksu do recenzji.


Poczytaj również:

Brak komentarzy: