> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

poniedziałek, 1 września 2014

446 - Obiboki feat. Śledziu - Osiedle Swoboda czyli Grzybiarza przygoda z piosenką

W marcu 2013 napisałem pierwszą w życiu piosenkę. Co prawda, zanim zajął się nią Łukasz Kolender (autor tekstu do tego hitu), był to raczej zbiór prostych rymów następujących po sobie dość nieregularnie w tempie, które śmiało można było uznać za kulawe. Ulepszony, zrytmizowany tekst o Osiedlu Swoboda trafił do zespołu muzyczno-komiskowego Obiboki, którego członkowie, Rybb i Szaw, obiecali zająć się podkładem muzycznym. Sprawa ucichła na kilka miesięcy.


30 sierpnia 2013 roku odbyła się sesja nagraniowa, w której udział wzięli Śledziu (autor komiksowego i niedługo również filmowego Osiedla Swoboda), Sztybor, Rybb i Szaw. Niemal rok później, 28.08.2014, przy okazji premiery trzeciego wydania zbiorczego Osiedla i zbiorczego wydania Niedźwiedzia nuta wreszcie oficjalnie trafia do sieci. Jest nawet klimatyczny teledysk (40 minut dni zdjęciowych)!
Creditsy:
Muzyka: Obiboki
Wokal: Śledziu
Tekst: Jan Sławiński i Łukasz Kolender

W nagraniu (30.08.13) udział wzięli:
Śledziu, Rybb, Sztybson, Szaweł

Teledysk:
Scenariusz, reżyseria, montaż, zdjęcia: Śledziu
Postprodukcja: Tomasz Leśniak
Ambient: http://www.freesfx.co.uk/
Wystąpili: Bysztor, Roszpun, PN i SzoszonCo tu dużo mówić - ogromnie się cieszę, że Obibokom udało się namówić Śledzia do wystąpienia na majku. Miałem dużo radości z pisania tej piosenki, wierzę, że podczas nagrywki reszta bawiła się równie dobrze. Jedyne czego żałuję, to to, że mnie wtedy tam nie było. Poza tym jestem dumny, wyszło chyba luźno i śmiesznie, czyli dokładnie tak jak powinno.

No, to Śledziu ma już pierwszy utwór, który powinien trafić na soundtrack filmowego Osiedla. Kolejny to Nasze Osiedle Swoboda Jeżozwierza i Junesa (TrueSzczurs Mixtape).

Brak komentarzy: