> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

piątek, 5 września 2014

447 - Kiwi Kid na MFKiG 2014

Dziki Zachód, toster-rewolwerowiec i latające krowy!

Niestety nie w formie albumu ani shorta w jednym z poważanych periodyków, a jako praca zgłoszona do konkursu. Jeśli dobrze liczę to już siódmy shorciak z tym bohaterem (a licząc cameo w Goldenie nawet ósmy). Po Norbercie Rybarczyku (który również zaprojektował główne postaci), Pawle Grześkowie, Bartku Kuczyńskim i Annie Helenie Szymborskiej stroną graficzną zajęła się, debiutująca w takiej formie, Gosia Stępień.W samo południe o zachodzie słońca
Scenariusz: Jan Sławiński
Rysunki: Gosia Stępień
Projekt postaci: Norbert Rybarczyk
Font: Karol Kalinowski
Muzyka: Ennio Morricone

Wątpię, żebyśmy coś zwojowali w konkursie, wygrywają raczej prace poważniejsze i mniej absurdalne. Niemniej, warto spróbować, poza tym konkursowy deadline był odpowiednią motywacją do skończenia komiksu. 

Kolejny kamień wpadł do studni, jeszcze kilka i album będzie gotowy. Metafora taka, może nieco chybiona. Nie o to wszak chodzi, ważne, że nowe rzeczy się piszą, się rysują, stare się poprawiają. Dzieje się, po cichu.

5 komentarzy:

Tomek pisze...

Koła od lokomotywy wyglądają mizernie, ale cała reszta całkiem ciekawa. Też startowałem po raz nie wiem już który, zobaczymy co w tym roku zwycięży :)

Jan Sławiński pisze...

Dzięki za uwagę.

Ano zobaczymy, Bartek Sztybor bierze udział? Jeśli tak, to stawiam na niego ;)

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Tomek pisze...

O to musisz zapytać Bartka, ja go nie znam i nie wiem, czy startuje czy nie, ale pewnie masz rację ;] On, plus jakiś obcokrajowiec, to obowiązkowo. Nie wiedziałem, że tak przed ogłoszeniem wyników można pokazywać, co się wysłało.

Jan Sławiński pisze...

Ja w sumie też nie wiem, to w sumie jedynie kolaż z kilku kadrów. Może nie będzie przypału ;) Marcin Podolec u siebie też coś pokazał, więc pomyślałem, że można.