> expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

środa, 24 marca 2021

Ted Lasso (Apple TV+) - szybka polecanka

Dziś bardzo szybka polecanka. Do serialu "Ted Lasso" podchodziłem jak do jeża. Niby słyszałem i czytałem dużo pochlebnych opinii, ale jakoś nie mogłem znaleźć czasu, by siąść i obejrzeć. A gdy już siadłem, to obejrzałem całość na raz - 10 odcinków pękło w jeden wieczór.


wtorek, 16 marca 2021

Oscary 2021 - gdzie obejrzeć nominowane filmy?

"Gdzie obejrzeć oscarowe filmy?" - to pytanie towarzyszyło wielu miłośnikom X muzy w ostatnich latach. Pewnie nie tylko ja pamiętam czasy, kiedy trzeba było szukać nielegalnych screenerów, by móc wyrobić sobie zdanie przed ceremonią rozdania nagród. Polscy dystrybutorzy mieli opóźnienie, większość nominowanych filmów trafiała do naszych kin już po rozdaniu złotych statuetek. Tymczasem w tym roku jest inaczej. Oto lista filmów nominowanych do Oscara, które możecie legalnie obejrzeć w internecie, kinach i serwisach streamingowych.



niedziela, 14 marca 2021

Avengers. Nie poddamy się - recenzja

„Avengers. Nie poddamy się” to historia rozpisana na 400 stron. Kolejne wielkie wydarzenie w świecie komiksów Marvela. Nie przepadam za takimi eventami – często są przeciągane na siłę, rozwleczone i chaotyczne. Przede wszystkim: nie mają znaczenia, bo po kilku spektakularnych zeszytach naładowanych akcją wszystko wraca do normy.


piątek, 12 marca 2021

Coś zabija dzieciaki /Indyjska Włóczęga / Porcelana - recenzje

Intrygujący tytuł? Jest. Mocne otwarcie? Jest. Seria brutalnych morderstw, która wstrząsa małym miasteczkiem? Jest. Tajemnicza kobieta, który stawi czoła nieznanemu? Jest. „Coś zabija dzieciaki” ma wszystko, by stać się bestsellerem. Zaczyna się niewinnie – grupa dzieciaków opowiada sobie straszne historie, a potem w środku nocy idzie do lasu. Wraca tylko jeden.


Recenzje: Stumptown / Duchy zmarłych

„Stumptown” Grega Rucki (scenariusz) i Matthew Southwortha (rysunki) to podręcznikowy kryminał, który przywodzi na myśl zarówno „Alias”, jak i chandlerowskie z ducha powieści. Podobnie jak w serii komiksowej Briana Michaela Bendisa i Michaela Gaydosa bohaterką jest porywcza kobieta, a rysunki oddają brud zawodu, którym się para. Dex, podobnie jak Phillip Marlowe, ma pecha, jest spłukana i często obrywa z piąchy w twarz. Gdy podejmuje się odnalezienia dziewczyny, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach robi to z braku lepszego wyjścia – albo odnajdzie wnuczkę właścicielki kasyna skonfederowanych plemion zachodniego wybrzeża, albo ktoś utnie jej ręce za hazardowe długi.