Na księgarskie półki (a także w moje ręce, inaczej nie pisałbym tych słów) trafił trzeci tom kolekcji “Włoski skarbiec”, zbierającej najlepsze komiksy Giorgio Cavazzano. Już okładka krzyczy, że w środku znajdziemy “legendarne historie, ciekawostki i szkicownik wybitnego rysownika”. Na nieco ponad dwustu stronach znalazło się pięć historyjek różnej długości, pierwotnie publikowanych w latach 1992-1994. Czy warto się z nimi zapoznać?
piątek, 29 marca 2024
środa, 20 marca 2024
Scott Pilgrim kontra reszta świata (tom 2) - recenzja
Drugi tom “Scotta Pilgrima” (“Scott Pilgrim kontra reszta świata”) to ponownie żywiołowo opowiedziana historia coming-of-age, w której autor miesza zgrabnie zarysowane portrety bohaterów, akcję, przygodę i humor. Komiks rozpoczyna się od retrospekcji, więc to stosunkowo świeży materiał, bowiem rozdziały dziejące się w przeszłości nie były uwzględnione w adaptacji filmowej Edgara Wrighta, grze video ani w serialowej animowanej reinterpretacji komiksu Bryana Lee O’Malleya. Pierwsze dwa rozdziały nowego tomu to więc gratka dla tych, którzy jak ja, znają inne wersje tej opowieści.
poniedziałek, 11 marca 2024
Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 - koniec bodyhorrorowej sagi o Sałacie Marvela [Recenzja]
Z piątym tomem Al Ewing kończy swój run o Hulku. Jak to bywa z finałami, nie wszystkie nadzieje zostają spełnione. Nie zmienia to jednak faktu, że na przestrzeni kilku publikacji mieliśmy okazję obcować z jedną z najlepszych regularnych serii, nie tylko w historii jadeitowego olbrzyma, ale Marvela w ogóle.
środa, 6 marca 2024
Uniwersum DC według Neila Gaimana - recenzja
Album “Uniwersum DC według Neila Gaimana” to w sumie siedem opowieści różnej długości. Od kilkustronicowych shortów po pełnoprawne albumy o przygodach Batmana, Supermana, Green Lanterna, ale także m.in. Metamorpho, Poison Ivy, Riddlera czy Deadmana.
poniedziałek, 4 marca 2024
Jenny Finn [Mike Mignola] - recenzja
Mike Mignola to twórca wielu kultowych opowieści o Hellboyu. Troy Nixey znany jest ze współpracy z ojcem Piekielnego Chłopca przy okazji albumu “Batman: Zagłada Gotham”, w którym przygody Mrocznego Rycerza zostały przeniesione do czasów wiktoriańskich, a wszystko doprawiono odrobiną mitologii Cthulhu. Podobnie jest z drugim wspólnym projektem obu artystów - miniserią “Jenny Finn”, która właśnie ukazała się po polsku (choć w oryginale została wydana przed lovecraftowską przygodą Batmana).
Subskrybuj:
Posty (Atom)